Naša škola sa zapojila do projektu Environmentálni experti, vďaka ktorému sme mohli zrealizovať viaceré aktivity zamerané na environmentálnu výchovu. Projekt mala na starosti Mgr. Petra Novosadová, ktorá spolu so žiakmi 6. ročníka vybudovala bylinkovú špirálu pred hlavným vchodom do školy. V špirále je vysadených 16 druhov liečivých bylín a korenín, ktoré poslúžia pri výučbe, ale aj skrášľujú školský pozemok. Na bylinkovú špirálu nadväzovalo rovesnícke vzdelávanie, počas ktorého šiestaci porozprávali zaujímavosti o bylinkách mladším žiakom, vyrábali balzamy na pery a ochutnávali bylinkové čaje.  Súčasťou projektu bolo aj zapožičanie hry Kráľovstvo včiel. Vďaka tejto spoločenskej hre sa žiaci 3., 4., a 5. ročníka dozvedeli veľa nových a zaujímavých informácií o živote včiel a ich význame.