Milé deti,

dnes som pre vás pripravila hry a cvičenia na pohyb.

Domáca stavebnica

Viem, že sa veľmi radi  hráte aj so stavebnicou.

Teraz si  vyrobíme stavebnicu sami. Aktivita je určená pre menšie i väčšie deti.

Pomôcky:

• Mrazený, alebo sterilizovaný hrach
  • Miska
  • Špáradlá dvojhroté

Postup:

• Hrach vysypeme do misky (sterilizovaný bez vody, mrazený necháme rozmraziť).
  • Pripravíme si špáradlá.
  •  Môžete začať tvoriť.
  • Využite svoju fantáziu a kreativitu. Vytvorte si rôzne geometrické obrazce, podobne ako z magnetickej stavebnice (kocku, ihlan, pyramídu, ...)

Aktívny pohyb v sebe nesie obrovské množstvo zdravotných benefitov. Nielenže zlepšuje vašu kondíciu, ale aj koncentráciu a pomáha predchádzať rôznym  chorobám. Tak poďme na to:

Cviky na doma s deťmi : https://www.youtube.com/watch?v=zL6OinCnnts

A teraz poďme sa zahrať von na čerstvý vzduch na dvor- záhradu. Zoberte loptu, švihadlo a zahrajte sa so súrodencom, rodičmi –futbal, škôlku na švihadle s loptou .Dúfam, že sa dobre zabavíte.

Keď budete unavený,  prečítajte si svoju najobľúbenejšiu knihu alebo rozprávku.

Pozdravuje vás vaša družinárka

Dobrý deň deti.

Milí rodičia i milé deti prežívame obdobie, kedy sedíme deň čo deň pri počítačoch, tabletoch, či mobiloch a to nám spôsobuje hrbenie sa. Tak si poď zacvičiť a precvič si ramená.

Postup:

Video ponúka: 8 cvikov pod vedením skúseného pedagóga. https://www.youtube.com/watch?v=o_AB9Lqfam0

• Do cvičenia môžeš zapojiť celú rodinu.
  • Cvičiť môžete každý deň doma i v prírode.
  • Pomôcky: palica (Ak nemáme palicu, môžeme použiť švihadlo alebo uterák).
  • Milé deti, poďte si zacvičiť spolu s pani vychovávateľkou, podľa hudby a rozhýbať celé telo jednoduchými cvikmi. "V zdravom tele - zdravý duch"

Teraz si sadneme, aby ste si oddýchli a niečo si vyrobíme.

Pripravte si: nožnice, farebný papier, lepidlo a môžete začať. Pozri si prezentáciu -Pohrajte sa s farebnými papiermi: files/PL_21_4.pdf .  Ak sa ti podarí niečo vyrobiť, môžeš mi poslať obrázok na mailovú adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. .

Po zábave prídu povinnosti a tu som pripravila PL na opakovanie učiva.

Prvý ročník : Pohrajme sa s písmenkom files/PL1_21_4.pdf

Druhý ročník : Čítanie s vyhľadávaním files/PL2_21_4.pdf

Tretí a štvrtý ročník: Násobíme číslami 4,5,6 files/PL34_21_4.pdf

Prajem pekný deň, vaša družinárka.

Dobrý deň deti!

Ako ste sa mali cez víkend. Dúfam, že dobre. Už ste si splnili povinnosti v škole, tak teraz si trošku zatancujeme „ Zumbu“.

No a po tanci si zopakujeme ,čo ste si zapamätali z výletu v prírode s rodičmi.

PL –Les-vymaľuj: files/PL_LES.pdf

Prezentácia: Lesné zvieratká- pomenuj všetky zvieratá ,ktoré poznáš: files/Lesne_zviertka.pdf

Pokiaľ by ste si chceli doma troška zašportovať a súčasne sa aj zabaviť, pripravila som Vám , túto hravú aktivitu pre celú rodinu.

Postup:

Cieľom je prejsť celú dráhu čo najrýchlejšie a bezchybne.

• Na papiere si buď obkreslíme, alebo z farebného papiera vystrihneme a nalepíme ruky a nohy.
  • Najlepšie je z každej po 6 kusov.
  • Potom si pomocou lepiacej pásky nalepíme na zem dráhu.
  • Je na vás, v akom poradí budete ukladať jednotlivé papiere.
  • Môže začať zábava!

No a po zábave trošku povinnosti: zopakujeme si M,SJL

3.4.roč.: files/PL34_20_4.pdf ,

2.roč.: files/PL2_20_4.pdf ,

1.roč.: files/PL1_20_4.pdf .

Dúfam, že sa dobre zabavíte a oddýchnete si.

Pekný deň,

vaša družinárka.

Ahojte deti.

Po práci s vašimi triednymi učiteľkami si  trochu oddýchnite a zrelaxujte.

Teraz si teda pekne ľahnite na koberec a započúvajte sa do hudby. Pustite si relaxačnú hudbu. Predstavujte si, že ste niekde v prírode, beháte po lúke a hráte sa s kamarátmi.

Potom sa opatrne postavíme, ponaťahujeme sa, pošúchame si dlane a priložíme si ich na viečka a pomaly otvárame oči. Dúfam, že ste si oddýchli .Ešte sa môžete zahrať hru:

Napodobňovanie pohybov

Deti, budete napodobňovať určitú osobu. Najprv budete pozorovať svoje  pohyby. Odporúča sa robiť činnosť veľmi pomaly. Hádame, akú činnosť napodobňovalo iné dieťa. V ďalšej fáze skúsite tú istú činnosť zopakovať vy. Postupne si môžete premyslieť, čo budete vyjadrovať a ostatný budú hádať.

Pripravila som pre vás  pracovné listy: files/prvaci.pdffiles/druhaci.pdffiles/Tretiaci_a_stvrtaci.pdf. Ak sa budete nudiť, môžete si  zopakovať učivo a vypracovať úlohy.

Na záver si zopakujeme, že je apríl a blíži sa“ Deň zeme“  files/den-zeme.pdf               .

Prajem pekný deň, vaša družinárka.

Ahojte družinári,

aj na stredu som pre Vás pripravila niekoľko aktivít. Verím, že Vás potešia. files/Zahrajte_sa.pdffiles/ochrana_zdravia.pdf .

Vážení rodičia, svoje postrehy a pripomienky môžete posielať na e-mail:  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.  .

Želám Vám príjemné prežitie veľkonočných prázdnin smiley

Ahojte deti.

Dnes som pripravila dve hry, ktoré sa môžete zahrať so súrodencom alebo rodičmi.

1. Pohybové hry - kto vydrží dlhšie, napr. byť opretý o stenu v polohe v sede (na imaginárnej stoličke), stáť na jednej nohe, robiť holubičku.

2. Deti so zaviazanými očami spoznávajú aké predmety sú im položené do ruky, napr. šiška, hodinky.

Alebo si  chvíľu odpočiňte v kresle a prečítajte si  rozprávku.

Ďalšie aktivity: files/Krokovanie.pdffiles/Tvorime_z_papiera.pdf .

Je apríl mesiac lesov. Pripravila som pre vas kvíz o lesoch.

files/Kvz_o_lesedocx-1.pdf

Ahojte družinári,

myslím na Vás. Ako trávite voľný čas? Okrem toho, že sa venujete učeniu a plneniu si povinností, ktoré Vám posielajú Vaše pani učiteľky, určite si nájdete aj chviľu pre seba. Dúfam, že to všetko v pohode stíhate. Dôkazom toho, že na Vás myslím, sú zábavné ponuky na voľný čas, ktoré Vám budem posielať:  files/Bavte_sa.pdffiles/aktivity.pdf .

Všetkých Vás pozdravujem.

Vaša družinárka